Remélem, a szerző nem kap majd ugyanolyan mocskolódást az Alapjogokért Központ nevű közpénzszivattyú propagandaintézmény vezetőjétől, mint én. 😀
Egy ma közzétett, az MTA Jogtudományi Intézet kutatója, Szente Zoltán által jegyzett tanulmány is a kihirdetett veszélyhelyzet alaptörvény-ellenessége mellett foglal állást.
Emellett kitér az írás az alaptörvény-ellenesség következményeire, az ún. felhatalmazási törvény visszásságaira, és néhány kapcsolódó témára.
Kedves Lattmann Tamás! Köszönöm a Szente Zoltán tanulmányt. Azt olvasván azonban úgy vélem, az Ön korábbi, Scheppele-interjúról közzétett posztja túlságosan szigorú volt. Az amerikai jogtudós talán mégsem tévedett oly nagyot, midőn a Szente-tanulmányban is előadott érvekkel bírálta alkotmányossági vonatkozásban a magyar intézkedéseket.Tisztelettel, Serény Péter laikus, ám érdeklődő olvasója.
Lattmann Tamás honlapja ezt írta (időpont: 2020. ápr. 10., P, 17:29):
> Lattmann Tamás posted: “Remélem, a szerző nem kap majd ugyanolyan > mocskolódást az Alapjogokért Központ nevű közpénzszivattyú > propagandaintézmény vezetőjétől, mint én. :D” >
Kedves Péter! Egyetlen ponton kritizálom a Scheppele által előadottakat, nevezetesen:
“Az, hogy a hivatkozott 48. cikk a háborús helyzetekben alkalmazandó, nem pedig veszélyhelyzetben.”
Semmi másban nincs vele komoly vitám (ahogy abban sem, hogy a kormány visszaél a helyzettel), ellenben ez az egy tárgyi tévedése olyan mértékben magas labda a kormánypropagandának, mint pl. a CNN mostani kijelentése, miszerint Magyarországon nem működik a Parlament – amit utána élvezettel szed darabokra Szijjártó, és voliá, a témát nem ismerő, elfogulatlan külföldi szemlélő szemében már veszítettünk is.